День кібербезпеки «Кібервійна з росією: освіта в умовах нових викликів та загроз. Нове вікно можливостей для студентів»

6 жовтня, в рамках проведення п’ятого місячника кібербезпеки, відбувся день кібербезпеки. Вперше цей день проводиться в Україні в умовах війни, що зумовило актуальну назву заходу «Кібервійна з росією: освіта в умовах нових викликів та загроз. Нове вікно можливостей для студентів».

Основні цілі дня кібербезпеки: 

  • підвищення рівня кібербезпеки за рахунок нових можливостей державного сектору кібербезпеки України та мілітарі стаффу IT-сектору України.
  • популяризація кращих освітніх практик з кібербезпеки для студентів в умовах кібервійни за участі органів державної влади, громадських об’єднань та бізнесу.

Цільовою аудиторією заходу є здобувачі вищой освіти спеціальності 125 «Кібербезпека» і викладачі та студенти кафедри із задоволенням долучилися до участі в ньому.

В заході взяли участь представники основних суб’єктів забезпечення кібербезпеки, Верховної Ради України, керівники провідних вищих навчальних закладів України, представники бізнесу та міжнародних організацій. Модератор заходу: голова Антикризового центру кіберзахисту бізнесу, віце-президент Київської торгово-промислової палати, кандидат політичних наук Коляденко В. А.

Програма заходу була насичена фаховими доповідями спікерів.

Першим спікером виступив Сергій Демидюк – заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, генерал поліції 3-го рангу. Основний акцент в доповіді спікер зробив на важливості підготовки висококваліфікованих фахівців та реалізації можливостей обміну досвідом.

Олег Гайдук, заступник міністра оборони України з питань цифрового розвитку, в свої доповіді презентував тезу про важливість кібергігієни в умовах війни.

Заступник голови Комітету з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко представив доповідь  про правове поле під час війни та майбутні зміни.

Заступник Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Олександр Вадимович Потій розповів учасника заходу про співпрацю між різними структурами, в тому числі закордонними, задля розвитку кібербезпеки в Україні, про реформу професійної стандартизації, що відповідає стандартам США і Європі, а також про перспективи працевлаштування випускників спеціальності 125 «Кібербезпека».

Керівник Департаменту кіберполіції Юрій Виходець розповів про виконання службою актуальних завдань сьогодення, про проєкт «МРІЯ» StopRussiaChannel з протидії дезінформації та російській пропаганді у мережі Інтернет, а також про готовність до працевлаштування випускників спеціальності.

Друга сесія дня кібербезпеки об’єднала доповіді за спільною темою «Кращі практики у кібербезпеці у вищих навчальних закладах України».

Директор інституту захисту інформації КПІ ім. Сікорського Пучков Олександр Олександрович зробив доповідь про досягнення і покращення в інституті.

Ректор Національної академії служби безпеки , доктор наук, професор Андрій Черняк проінформував учасників про зміни в академії  і про ідеї для покращення навчання за спеціальністю 125 «Кібербезпека».

Представник компанії «Мікрофокус» Олександр Кулаковський розповів про компанію і про свій шлях до цієї компанії.

Президент групи компанії «Адамант», віце-президент Українського союзу промисловості і підприємців Іван Пєтухов поділився власним досвідом стосовно того, як успішно увійти у кібербезпеку.

Спікер Дмитро Золотухін, один із засновників OSINT Academy, екс-заступник міністра, політичний експерт в галузі інформаційних технологій, презентував доповідь про актуальність тематики, можливість участі студентів і можливості синергії.

Віталій Якушев – директор компанії «Тенгардз Україна», фахівець в галузі інформаційних технологій та захисту даних, досвідчений менеджер з управління інноваційними проєктами розповів учасникам заходу про те, як стати справжнім кіберспеціалістом і якими навичками для цього потрібно володіти.

В заключній доповіді, засновник власної компанії та кіберакадемії Кіра Лебеденко поділилася досвідом роботи своєї команди, обговорила з учасникам потребу безперервної підготовки до роботи в умовах війни та перспективи працевлаштування.