26 вересня 2024 р., за сприяння Управління Держспецзв’язку, відбулось відкрите заняття для здобувачів вищої освіти кафедри кібербезпеки на тему «Методи та засоби виявлення джерел потенційного витоку інформації технічними каналами» від фахівців-практиків спецпідрозділів ТЗІ Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України. Участь у занятті прийняли бакалаври 3-4 курсів спеціальності «Кібербезпека» та магістри спеціальності «Кібербезпека та захист інформації».
Під час заняття здобувачі освіти мали нагоду ознайомитись з роботою спеціалізованого обладнання для виявлення закладних пристроїв та каналів витоку інформації, серед яких було представлено: портативний широкосмуговий приймач ANDRE (Advanced Near-field Detection Receiver), який виявляє відомі, невідомі, незаконні, руйнівні або заважаючі передачі, ближні радіочастотні та інфрачервоні передавачі, видиме світло, несучий струм та інші типи передач; детектор нелінійних з’єднань ORION, призначений для виявлення та визначення місцезнаходження прихованих камер, мікрофонів та інших електронних пристроїв незалежно від поточного стану прихованих пристроїв спостереження (включений чи виключений пристрій) та наявності будь-яких випромінювань від них; пристрої виявлення і перекриття каналів витоку інформації, інше обладнання та програмно-апаратне забезпечення ТЗІ тощо. Фахівці-практики розповіли слухачам про принципи та правила використання спеціалізованого обладнання, демонструючи його роботу та підкріплюючи теоретичну і практичну частину матеріалу історіями з власного досвіду.
Здобувачі освіти мали змогу власноруч здійснити пошук закладних пристроїв та каналів витоку інформації з використанням представленого фахівцями спецпідрозділів ТЗІ обладнання.
Колектив кафедри кібербезпеки висловлює щиру вдячність за підтримку інтересів здобувачів вищої освіти та активну участь в освітньому процесі кафедри.