Корпоративні дані. Небезпека їх втрати.

Корпоративні дані містять інформацію про персонал, інтелектуальну власність та фінансові дані. Інформація про персонал включає заяви претендентів на посади, нарахування заробітної плати, листи з пропозиціями роботи, контракти співробітників та будь-яку інформацію, яка використовується для прийняття рішень про працевлаштування. Інтелектуальна власність, така як патенти, торгові марки та плани випуску нових продуктів, дозволяє підприємству отримувати економічні переваги над своїми конкурентами. Інтелектуальна власність може вважатися комерційною таємницею; втрата цієї інформації може бути катастрофічною для майбутнього компанії. Фінансові дані, такі як декларації про доходи, балансові звіти та звіти про рух грошових коштів, дають уявлення про фінансовий стан компанії.

З появою Інтернету речей (Internet of Things, IoT) з’явилося значно більше даних, які потребують керування та захисту. IoT – це велика мережа фізичних об’єктів, таких як сенсори та пристрої, які виходять за межі традиційної комп’ютерної мережі. Всі ці зв’язки, а також зростання обсягів і послуг зберігання завдяки хмарним технологіям і віртуалізації призводять до експоненційного збільшення даних. Ці дані створили нову область технологій та бізнесу під назвою “Великі дані” (Big Data). Завдяки швидкості, обсягу та різноманітності даних, що генеруються IoT та щоденними бізнес-операціями, конфіденційність, цілісність і доступність цих даних є життєво важливими для організації.

Конфіденційність, цілісність та доступність є керівним принципом безпеки інформації для організації. Конфіденційність гарантує нерозголошення даних, обмежуючи доступ до них через механізми аутентифікації і шифрування. Цілісність гарантує точність і достовірність інформації. Доступність гарантує, що інформація доступна для авторизованих користувачів.

Захистити організацію від усіх можливих кібератак неможливо з кількох причин. Знання та досвід, необхідні для налаштування та підтримки безпечної роботи мережі, можуть мати високу вартість. Зловмисники завжди будуть шукати нові способи атак на мережі. Згодом цілеспрямована кібератака підвищеної складності досягне своєї мети. У такому випадку пріоритетним буде те, наскільки швидко ваша команда безпеки може відреагувати на атаку, щоб мінімізувати втрати даних, час простою та втрати прибутку.

Як ви вже знаєте, будь-що розміщене в Інтернеті може залишитись там назавжди, навіть якщо ви змогли видалити всі копії, що є у вашому розпорядженні. В разі злому ваших серверів, конфіденційна інформація про персонал може бути оприлюднена. Хакер (або хакерська група) може пошкодити веб-сайт компанії, розмістивши на ньому неправдиву інформацію та зруйнувати репутацію компанії, вибудовану роками. Хакери також можуть вивести з ладу веб-сайт компанії, через що компанія втратить дохід. Якщо веб-сайт не працює тривалий період часу, компанія може видатися клієнтам ненадійною і втратити їх довіру. Злом веб-сайту або мережі компанії може призвести до витоку конфіденційних документів, розкриття комерційних таємниць та викрадення інтелектуальної власності. Втрата всієї цієї інформації може ускладнити зростання та розвиток компанії.

Грошова вартість збитків набагато вища, ніж просто заміна будь-яких пошкоджених або викрадених пристроїв, інвестування в існуючу систему безпеки та зміцнення фізичного захисту будівлі. Компанія повинна повідомити про злам клієнтів, на яких це може вплинути, та бути готовою до судових позовів. Через усі ці потрясіння співробітники можуть звільнитися з компанії. Компанії, можливо, буде потрібно більше зосередитись на відновленні своєї репутації, а не на зростанні.

Джерело:

https://www.netacad.com/

https://www.cisco.com/