Міжнародне стажування викладачів – шлях до інтернаціоналізації та вдосконалення освітніх програм кафедри

Стажування науково-педагогічних працівників кафедри в наукових установах, на підприємствах та в організаціях в реальних умовах професійної діяльності, а також в інших вищих навчальних закладах дозволяє викладачам не лише обмінюватися досвідом та самовдосконалюватися – це один із найважливіших способів впровадження нових технологій та передових практик викладання у власних дисциплінах, що є основою вдосконалення освітніх програм кафедри та підвищення якості знань здобувачів вищої освіти.

Особливе місце в підвищенні кваліфікації викладачів кафедри займає міжнародне фахове стажування, яке дозволяє опанувати сучасні методики і технології викладання дисциплін з кібербезпеки та захисту інформації Європейського рівня безпосередньо у вищих навчальних закладах країн ЄС та впровадити їх в освітні програми «Кібербезпека» і «Кібербезпека та захист інформації» бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти в Хмельницькому національному університеті. Міжнародне стажування відкриває нові перспективи у налагодженні контактів та дозволяє розширити форми міжнародної співпраці і долучати до неї як викладачів, так і здобувачів вищої освіти кафедри кібербезпеки.

В період з 30 січня до 10 березня 2023 року викладачі кафедри кібербезпеки Володимир Джулій, Марія Капустян, Ігор Муляр, Юрій Хмельницький і Віктор Чешун проходять міжнародне стажування в University of Bielsko-Biala (м. Бельско-Бяла, Польша) в рамках програми з науково-дослідного співробітництва між університетами в галузі кібербезпеки згідно угоди про співпрацю між ХНУ та University of Bielsko-Biala. Метою стажування є посилення та вдосконалення складової інтернаціоналізації на кафедрі та популяризація і розвиток програм академічної мобільності (програми «Подвійний диплом» тощо), ознайомлення з досвідом  щодо впровадження в освітній процес нових форм організації та методів освіти, розширення можливостей використання в сучасній освіті інструментарію для підготовки бакалаврів та магістрів спеціальності «Кібербезпека та захист інформації». Стажування викладачів відбувається за індивідуальними програмами, що дозволяє їм опанувати різні аспекти та технології в галузі кібербезпеки та захисту інформації, які найбільш повно відповідають професійним інтересам та освітнім курсам викладачів, та інтегрувати набуті знання та досвід у відповідні курси.