Протягом жовтня-грудня 2021 р. викладачі та студенти кафедри кібербезпеки успішно пройшли першу частину фахового курсу онлайн-навчання “Кращі практики ЄС: виявлення та аналіз кібератак за допомогою машинного навчання” в рамках проєкту Еразмус+ модуль Жан Моне «Інтеграція рамок та політик кібербезпеки ЄС в Україні».
Еразмус+ є програмою міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, що має на меті підтримку освітнього, професійного та особистісного розвитку, обміну передовим досвідом студентів та підвищенню кваліфікації викладачів.
У курсі “Кращі практики ЄС: виявлення та аналіз кібератак за допомогою машинного навчання” висвітлено передовий європейський досвід з актуальних питань кібербезпеки:
- огляд тактик і прийомів здійснення кібератак;
- тактики та методи виявлення кібератак;
- статичний та динамічний аналіз шкідливого програмного забезпечення;
- реверс-інжиніринг;
- тактики та прийоми кібератак, які використовують програми-вимагачі.
Технології викладання курсу “Кращі практики ЄС: виявлення та аналіз кібератак за допомогою машинного навчання” планується врахувати для вдосконалення освітніх компонент спеціальності «Кібербезпека» в ХНУ.
Учасники курсу щиро вдячні Олександру Адамов, керівнику науково-дослідної лабораторії NioGuard Security Lab з 15-річним досвідом аналізу кібератак, за якісну постановку курсу.
Враження Володимира Гловюка, студета групи КБ-19-1:
« До початку навчання були невеликі переживання щодо необхідних знань для успішного проходження цього курсу, але після першої лекції я зрозумів що в університеті я отримав більш ніж потрібну базу знань, яка необхідна для вирішення задань, які висвітлює данний проєкт. Адже я все ж таки отримав сертифікат.
Завдяки іструктору Олександру уся інформація дуже легко сприймалась і у мене не виникало питань щодо розглянутих тем. Але ближче до закінчення першої частини курсу я зрозумів що для подальшого вивчення необхідні додаткові навички та більш поглиблені знання у певних сферах, таких як криптографія, програмування на Python, аналізу програмного забезпечення та Machine learning. Але я думаю це не буде проблемою, адже під час перерви між частинами курсу я зможу набути потрібні навички в університеті та з-за допомогою рекомендацій, які надав мені інструктор курсу. Тому я буду готуватись та чекати на продовження навчання».