Традиційною ознакою завершення року є участь викладачів кафедри кібербезпеки Хмельницького національного університету у різноманітних фахових курсах та тренінгах з метою підвищення власної кваліфікації та обміну досвідом із застосування новітніх методів і технологій організації освітнього процесу.
В період листопад-грудень 2022 року викладачі кафедри взяли участь в опануванні двох курсів міжнародного проєкту «Erasmus +» модуль Жан Моне «Інтеграція рамок та політик кібербезпеки ЄС в Україні» (Jean Monnet module: «Integrating the EU cybersecurity framework and policies in Ukraine»). Метою зазначеного проєкту Жана Моне є популяризація, розповсюдження та інтеграція рамок, політик та найкращих практик ЄС у галузі кібербезпеки серед наукових та освітніх установ. Термін реалізації проєкту 11.11.2020-11.11.2023.
Завідувач кафедри Юрій Кльоц, доцент Віктор Чешун та асистент Наталія Петляк пройшли курс «Кращі практики ЄС: виявлення та аналіз кібератак за допомогою машинного навчання» («EU best practices: cyberattack detection and analysis with machine learning»).
Спікер-інструктор курсу – Олександр Адамов, один з найдосвідчених експертів в сфері кібербезпеки, керівник науково-дослідницької лабораторії NioGuard Security Lab з 15-річним досвідом аналізу кібератак, викладач кібербезпеки в Харківському національному університеті радіоелектроніки та Blekinge Institute of Technology (Швеція). В ході вивчення курсу слухачі здійснили огляд тактик і прийомів здійснення кібератак, дослідили методи виявлення кібератак, детально розглянули наявні засоби штучного інтелекту і техніки машинного навчання, які застосовуються при виявленні загроз.
Доцент кафедри Вікторія Оленко та старший викладач Микола Стецюк пройшли курс «Кращі практики ЄС: виявлення та аналіз кібератак за допомогою машинного навчання» («EU best practices: cyberattack detection and analysis with machine learning»).
Спікер-інструктор курсу – Олександра Єременко, доктор технічних наук, професор, науковець з 10-річним досвідом у сфері кіберстійкості та відмовостійких інфокомунікаційних та програмно-конфігурованих мереж. В ході вивчення курсу слухачі отримали знання про сучасні практики ЄС щодо кіберстійкості інфокомунікаційних мереж і проведені наукові дослідження виконавцями проєкту за цим напрямком.
Колектив кафедри КБ ХНУ щиро дякує координаторам та інструкторам проєкту за надану можливість обміну досвідом та отримання нових знань для покращення освітнього процесу при підготовці фахівців з кібербезпеки та захисту інформації в Україні.