Гостьове практичне заняття на кафедрі кібербезпеки

21 листопада 2023 р., за сприяння Управління Держспецзв’язку в рамках підвищення рівня підготовленості студентів відбулось гостьове практичне заняття від фахівців-практиків спецпідрозділів ТЗІ Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України із здобувачами вищої освіти спеціальностей «Кібербезпека» та «Кібербезпека та захист інформації» бакалаврського та магістерського рівнів на тему «Технічні засоби виявлення джерел потенційного витоку інформації технічними каналами та засоби несанкціонованого зйому інформації»

Під час заняття здобувачі вищої освіти на практиці ознайомитись з роботою спеціалізованого обладнання для виявлення закладних пристроїв та каналів витоку інформації, серед яких було представлено пошуковий комплекс виявлення мобільних пристроїв негласного знімання інформації, детектори відеокамер та закладних пристроїв, нелінійний локатор, аналізатори спектру, тепловізор, ендоскоп, пристрої виявлення і перекриття каналів витоку інформації, інше обладнання та програмно-апаратне забезпечення ТЗІ тощо.

Фахівці-практики розповіли слухачам про принципи та правила використання представленого обладнання, демонструючи його роботу та підкріплюючи теоретичну та практичну частину матеріалу численними фактами та прикладами з власного досвіду.

Нетрадиційний підхід до викладання матеріалу, актуальне обладнання і фаховий досвід стейкхолдерів викликали жвавий інтерес здобувачів вищої освіти і науково-педагогічного колективу кафедри. В дискусії здобувачі отримали відповіді на питання, багато цікавої та корисної інформації щодо перспектив працевлаштування і кар’єрного зростання.

В якості практичного завдання було досліджено обладнання, що допускає віддалений зйом інформації, а також реалізовано комплекс заходів з протидії витоку інформації.

Від керівництва ХНУ на лекції був присутній проректор з наукової роботи, професор, д.т.н. Синюк Олег Миколайович. У заключній частині зустрічі представники університету і Державної служби підвели поточні підсумки діяльності за меморандумом, відзначили наявні успіхи та визначили перспективні напрямки розширення співпраці.

Колектив кафедри кібербезпеки висловлює щиру вдячність УДССЗЗІУ за підтримку інтересів здобувачів вищої освіти та активну участь в освітньому процесі кафедри.