Міжнародний круглий стіл “Створення інфраструктури та процедур вирішення конфліктів в університеті: теорія і практика”

26 січня 2024 року викладачка кафедри Наталія Петляк взяла участь у міжнародному круглому столі “Створення інфраструктури та процедур вирішення конфліктів в університеті: теорія і практика”. Захід організовано спільно Національним університетом «Києво-Могилянська академія», Державним торговельно-економічним університетом, Національним університетом «Одеська морська академія», Чернівецьким національним університетом ім. Юрія Федьковича та Українською академією медіації. Партнери заходу: The Center for Peace Studies and Violence Prevention at Virginia Tech (USA), University of Southampton (UK), ГО «Прогресильні», Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Варшавський університет, Факультет соціології і права КПІ ім. Ігоря Сікорського. Проводилась зустріч за фінансової підтримки Європейського Союзу наданої в рамках проєкту “CONSENT: підвищення в Україні ролі альтернативного вирішення спорів з фокусом на медіацію”, що реалізується Українською академією медіації.

Спікерами заходу були:

• Наталія Мазаракі, Державний торговельно-економічний університет;
  • Тетяна Цувіна, Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого;
  • Anna Cybulko, Ombus of University of Warwas;
  • Руслана Гаврилюк, Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича;
  • Наталя Крестовська, Національний університет “Одеська морська академія”;
  • Діана Проценко, Національний університет “Києво-Могилянська академія”.

Учасники зустрічі порівнювали підходи до попередження та врегулювання конфліктів у навчальному середовищі, як в українських, так і в закордонних установах. Крім того, університети-організатори мали можливість представити власні концепції створення та роботи медіаційних служб у вищих навчальних закладах. Також під час круглого столу було представлено рекомендації щодо створення нормативно-документальної бази та організації роботи медіаційних служб у закладах вищої освіти з метою сприяння культурі мирного врегулювання конфліктів серед учасників навчального процесу.

В результаті учасники заходу отримали сертифікати про роботу у даному круглому столі.