Міжнародний семінар «Управління передачею чутливих технологій від дослідницьких організацій»

16 -17 листопада 2021 року представники Хмельницького національного університету: завідувач кафедри кібербезпеки Кльоц Ю.П. та доцент кафедри кібербезпеки Тітова В.Ю. на чолі з проректором з науково-педагогічної роботи Скибою К.М. взяли участь у міжнародному семінарі «Управління передачею чутливих технологій від дослідницьких організацій».

Даний семінар було організовано Управлінням по спільному зменшенню загрози Державного департаменту США, Королівським коледжем м. Лондона і Центром досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна при Інституті Міддлбері в Монтереї.

Семінар був присвячений підвищенню обізнаності викладачів та керівників українських університетів з питань протистояння потенційним загрозам, пов’язаним з крадіжкою інтелектуальної власності, чутливими технологіями та їх військовим застосуванням.

В рамках заходу було обговорено ризики, з якими стикаються університети і дослідницькі інститути в результаті незаконної передачі або крадіжки чутливої інформації.У результаті спільних дискусій було напрацьовано план дій, який дозволить убезпечити українські університети від стратегій, що використовуються злочинними суб’єктами, які прагнуть обійти існуючі заходи безпеки у закладах вищої освіти та науково-дослідних установах та отримати доступ до чутливої інформації.По завершенню семінару учасникам було надано можливість пройти онлайн-курс щодо особливостей управління передачею чутливих технологій від дослідницьких організацій та закладів вищої освіти на платформі Королівського коледжу Лондона. Отримані знання про особливості управління передачею чутливими технологіями та технологіями подвійного призначення, запропонований комплекс дій будуть враховані в діяльності Хмельницького національного університету.