Що таке персональні дані? Як їх можна використати проти вас?

Під’єднання до електронної інформаційної мережі стало невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Усі види організацій, такі як медичні, фінансові та навчальні заклади, використовують цю мережу для ефективного функціонування. Вони використовують мережу для збору, обробки, зберігання та обміну великою кількістю цифрової інформації. Чим більше цифрової інформації збирається і чим частіше вона спільно використовується, тим важливішим стає захист цієї інформації.

Кібербезпека – це постійні зусилля спрямовані на захист мережних систем та усіх видів даних від несанкціонованого використання або пошкодження. На особистому рівні вам необхідно захищати свій обліковий запис, дані та електронні пристрої. На корпоративному рівні відповідальність кожного співробітника полягає в захисті репутації організації, її даних та клієнтів. На державному рівні – це питання національної безпеки, а також безпеки та добробуту громадян.

Чим більше часу ви проводите в Інтернеті, тим сильніше на ваше життя може вплинути ваша ідентичність як в Інтернеті, так і в офлайні. Ваша офлайн-ідентичність – це ви самі, особа, з якою ваші друзі та сім’я взаємодіють щодня вдома, у школі чи на роботі. Оточуючі знають ваші персональні дані, а саме ваше ім’я, вік або місце проживання. Ваша ідентичність в Інтернеті – це ви у кіберпросторі. Ваша онлайн-ідентичність – це те, як ви представляєте себе іншим в Інтернеті. Ця онлайн-ідентичність має розкривати лише мінімум інформації про вас.

Будьте обачні, обираючи ім’я користувача або псевдонім для себе в Інтернеті. Ім’я користувача не повинно містити жодної особистої інформації. Це має бути щось доречне і прийнятне. Ім’я користувача не повинно давати привід стороннім людям подумати, що ви є легкою ціллю для кіберзлочинців або хочете привернути небажану увагу.

Будь-яка інформація про вас може вважатися вашими персональними даними. Ця персональна інформація може однозначно ідентифікувати вас як особистість. Ці дані містять фото та повідомлення, якими ви обмінюєтесь з родичами та друзями в Інтернеті. Інша інформація, така як ім’я, дата і місце народження або дівоче прізвище матері, відома лише вам і використовується для встановлення вашої особистості. Такі відомості, як медична, освітня, фінансова інформація та дані про працевлаштування також можуть бути використані для ідентифікації вас в Інтернеті.

Ваші комп’ютерні пристрої не просто зберігають ваші дані. Тепер ці пристрої стали порталом для ваших даних і генерують інформацію про вас.

Якщо тільки ви не вирішили тримати всю особисту інформацію у паперовому вигляді, то використовуєте свої комп’ютерні пристрої для доступу до даних. Якщо ви бажаєте отримати цифрову копію останньої виписки з кредитної картки, ви використовуєте свої комп’ютерні пристрої для доступу до веб-сайту емітента кредитної картки. Якщо ви хочете оплатити рахунок кредитною карткою онлайн, ви отримуєте доступ до веб-сайту свого банку для переказу коштів за допомогою ваших комп’ютерних пристроїв. Крім того, що комп’ютерні пристрої дають змогу отримувати доступ до вашої інформації, вони також можуть генерувати інформацію про вас.

Завдяки інформації про вас, яка доступна в Інтернеті, ваші персональні дані можуть стати корисними для хакерів.

Ваші мережні облікові дані є цінними. Вони надають зловмисникам доступ до ваших рахунків. Злочинці можуть також скористатися інформацією про ваші родинні відносини. Вони можуть отримати доступ до ваших облікових записів в Інтернеті, щоб змусити вас передати гроші вашим друзям або родичам. Злочинець може надсилати повідомлення про те, що ваша сім’я або друзі потребують допомоги від вас у вигляді грошового переказу для повернення додому з-за кордону після втрати гаманців.

Злочинці дуже вигадливі, коли намагаються змусити вас віддати гроші. Вони не просто викрадають ваші гроші. Вони можуть також вкрасти ваші ідентифікаційні дані та зруйнувати ваше життя.

Зловмисникам недостатньо крадіжки ваших грошей для короткострокової грошової вигоди, вони хочуть отримати довгостроковий прибуток, викрадаючи ваші ідентифікаційні дані.

За допомогою викрадених ідентифікаційних даних особи, вони можуть відкривати кредитні рахунки та накопичувати борги на ваше ім’я. Це завдасть шкоди вашому кредитному рейтингу і ускладнить отримання кредитів.

Персональні облікові дані також можуть надавати доступ до корпоративних даних та державної таємниці.

Джерело:

https://www.netacad.com/

https://www.cisco.com/