Тренінги студентів спеціальності кібербезпека в кіберполіції Хмельниччини

Продовженням плідної співпраці кафедри кібербезпеки та комп’ютерних систем і мереж (КбКСМ) ХНУ з Департаментом кіберполіції Національної поліції України стали зустрічі/тренінги, організовані для студентів спеціальності кібербезпека працівниками кіберполіції Хмельниччини спільно з активом студентської ради факультету програмування та комп’ютерних і телекомунікаційних систем університету.

Участь у тренінгах прийняли студенти третього курсу спеціальності кібербезпека Володимир Анікін, Денис Гунявий, Владислав Качинський.

Під час зустрічей студенти протягом місяця спілкувалися з фахівцями відділу протидії кіберзлочинам в Хмельницькій області, ознайомлювалися з специфікою їх роботи та переймали актуальний досвід практиків.

Тренінги були присвячені актуальним питанням і методам кібербезпеки сучасності:

• методи та засоби програмного і апаратного захисту інформаційних-комунікаційних систем;
  • захист електронних ресурсів і периферійного обладнання підприємств;
  • технології виявлення та усунення вразливостей програмного забезпечення;
  • правопорушення в мережі Інтернеті – виявлення та запобігання;
  • сучасні інструменти стеганографії та криптографії тощо.

Під час тренінгів студенти мали чудову можливість скористатися набутими в університеті знаннями, застосувати в реальних робочих ситуаціях наявні практичні навички та отримати нові. В нагоді також стали навички, отримані під час роботи в студентському конструкторському бюро кафедри.

Фахівці, які проводили зустрічі-тренінги, відзначили високий рівень підготовки студентів, наявність у них ряду сформованих компетентностей в питаннях кібербезпеки, сумлінне ставлення та ініціативність у виконанні поставлених завдань, а також застосування нетрадиційних підходів і здатність до формулювання інноваційних ідей.

Приємним бонусом для студентів-учасників тренінгів стало запрошення на проходження проектно-технологічної практики в шостому семестрі навчання до відділу протидії кіберзлочинам в Хмельницькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції України в Хмельницькій області.