Вебінар на тему: “Кібербезпека у системах відеоспостереження та контролю доступу: проблема чи можливість?”

З початку 2024 року розпочалась нова серія вебінарів про секторальні можливості кібербезпеки від проєкту Usaid “Кібербезпека критично важливої інфраструктури”. Перший захід було присвячено взаємодії систем кібербезпеки із системами технічної безпеки, такими як відеоспостереження та контроль доступу. За традицією, студенти та викладачі кафедри кібербезпеки долучились до даного вебінару.

Спікеркою зустрічі була директорка напряму системи безпеки Softprom Ukraine Альона Швецова. Пані Альона має понад двадцять років досвіду у сфері систем безпеки та вважається міжнародно визнаною експерткою в галузі відеоспостереження та відеоаналітики. Крім того, вона активно публікується як автор у фахових виданнях, що стосуються цих питань.

Під час зустрічі пані Альона провела аналіз реальних випадків, зосереджуючись на таких аспектах, як: дії злочинців, спрямовані на камери спостереження, вплив програмних додатків на систему відеоспостереження та порушення цілісності відеоданих під час їх експорту. Також спікерка проаналізувала міжнародний досвід введення заборон на “певні бренди” виробників обладнання та програмного забезпечення для систем відеоспостереження, розглянула ситуацію в Україні та актуальні загрози, пов’язані з використанням небезпечного обладнання.

Наприкінці зустрічі учасники вебінару отримали цінні рекомендації, які сприятимуть створенню комплексного підходу до вирішення проблем захисту інформації, передбаченню та запобіганню ризикам, що пов’язані з витоком важливої інформації. А також вони мали змогу отримати відповідь на свої запитання.