Відкрита лекція від стейкхолдерів з Департаменту кіберполіції «Протидія онлайн-шахрайству»

22 листопада 2023 року в Хмельницькому національному університеті на базі кафедри кібербезпеки відбулася відкрита лекція від стейкхолдерів з Департаменту кіберполіції «Протидія онлайн-шахрайству».

Лекцію провів старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам в Хмельницькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції України Руслан Данилюк.

Онлайн-шахрайство є серйозним викликом у цифровому світі, оскільки шахраї вдосконалюють свої методи та атаки, спрямовані на користувачів, компанії та організації. Однією зі загроз є фішингові атаки, де атакуючі вдаються в особливий спосіб, щоб вивести користувачів з ладу та намагаються отримати конфіденційну інформацію, таку як паролі або банківські реквізити.

Ще однією поширеною схемою є шахрайські електронні листи, в яких використовується соціальна інженерія для обману людей або компаній на виконання дій, які можуть призвести до фінансових втрат або витоку конфіденційної інформації.

Протидія онлайн-шахрайству вимагає інтегрованого підходу, що враховує технічні, освітні та правові аспекти. З точки зору технічних заходів, важливо використовувати сучасні антивірусні програми, фаєрволи та системи виявлення фішингових атак. Крім того, впровадження механізмів двоетапної аутентифікації та постійне оновлення програмного забезпечення можуть зменшити вразливості.
Також для студентів першого курсу продемонстрували студентам основний функціонал екосистеми «MRIYA», який об’єднує основні напрями діяльності Департаменту кіберполіції, та дає змогу громадянам України долучитися до боротьби з окупантами в інформаційному просторі.

Студенти і викладачі кафедри кібербезпеки прийняли активну участь у дискусії з проблемних питань лекції.

Дякуємо Руслану Данилюку за цікаву лекцію!