XI засідання Національного Кластера Кібербезпеки – викладачі кафедри переймають досвід протидії дезінформації та кіберзагрозам

26 травня 2022 року, за спільною ініціативою Національного координаційного центру кібербезпеки як робочого органу Ради національної безпеки і оборони України та Представництва Фонду цивільних досліджень та розвитку США в Україні, відбулося XI засідання Національного Кластера Кібербезпеки, в якому прийняли участь викладачі кафедри Юрій Кльоц, Наталія Петляк, Віктор Чешун.

В фокус засідання поставлено одну із найактуальніших тем сьогодення  – «Активна протидія дезінформації та кіберзагрозам: алгоритм комунікацій на міжнародній арені»

Останні події яскраво показали, що інформаційний простір залишається активним полем бою. Наслідки дій в ньому призводять до поведінкових змін як серед громадян України, так і далеко за її межами. Активне поширення дезінформації та фейкових новин сьогодні має прямий вплив на позиції країни на міжнародній арені, може нівелювати дипломатичні заходи та створювати додаткові загрози у кіберпросторі.

З вступним словом та базовими тезами семінару виступили:

• Сергій Демедюк – заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України: Як позбавитися від дезінформації, досягти правильного подання інформації для можливості відрізняти дезінформацію від правди.
  • Сергій Прокопенко – керівник управління забезпечення діяльності Національного координаційного центру кібербезпеки (НКЦК): Україна має успішний досвід завдяки підтримці партнерів, головне завдання: стійкість та протидія в кіберпросторі.
  • Андрій Шаповалов – в.о. керівника Центру протидії дезінформації при РНБО: Майбутнє принесе ще більше інформаційних можливостей, разом з тим ще більше викликів.
  • Михайло Верич – керівник з операційної діяльності CRDF GLOBAL: Кластер – платформа для об’єднання зусиль міжнародних партнерів у протидії дезінформації.
  • Крістофер Абрамс – директор офісу економічного зростання USAID Україна: Україна і США – партнерство в протидії дезінформації та кіберзагрозам сьогодні і в майбутньому.

У кластері взяли участь доповідачі від України:

Наталя Ткачук – керівник служби з питань інформаційної та кібербезпеки Апарату РНБО України: Загрози технологічній складовій інформаційної безпеки в умовах воєнної агресії РФ проти України.

Андрій Шаповалов, В.О. керівника Центру протидії дезінформації при РНБО: Сучасні виклики та ефективні методи протидії дезінформації.

Олександр Маріковський, Народний депутат України: Дезінформація – глобальний виклик світовому порядку.

Анатолій Марущак, Стратегічний радник Міжнародної академії інформації, професор НА СБУ, д.ю.н., професор: Правові передумови модерації контенту як засіб протидії дезінформації.

Михайло Басараб, Інститут глобальної політики і права: Міф про спорідненість пострадянського простору: основа внутрішньої агресії Росії.

Також з доповідями виступила група іноземних фахівців, які поділились досвідом та кращими практиками НАТО щодо протидії дезінформації.

Таким чином, 11-та сесія Кластера стала майданчиком для обміну кращими практиками та координації зусиль у сфері протидії поширенню дезінформації в інформаційному та кіберпросторі.

Під час засідання учасники ознайомилися з українськими та міжнародними прикладами реагування на інформаційні та кіберзагрози, а також із прикладами державно-приватного партнерства у цій галузі.

Щиро дякуємо організаторам і доповідачам Кластера.